1. Cinecity
  2. Festival - Öğretmenler Odası

The Teacher’s Lounge

Festival - Öğretmenler Odası

13A Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar Şiddet ve Korku Unsurları 10+
Genel Bilgi Fragman
Yönetmen: İlker Çatak
Oyuncular: Leonie Benesch , Leonard Stettnisch
Tür: Dram
Film Süresi: 98 D.
Yapım Yılı: 2023

Öğretmenler Odası/ The Teacher’s Lounge/ Das Lehrerzimmer

Almanya Germany/ 2023/ ‘98/ DCP/ Renkli Color/ Almanca, Türkçe, Lehçe, İngilizce German, Turkish, Polish, English/ Türkçe, İngilizce Altyazı Turkish, English Subtitles

Yönetmen / Director: İlker Çatak

Senaryo / Screenplay: Johannes Duncker

Görüntü Yönetmeni / Director of Photography: Judith Kaufmann

Kurgu / Editing: Gesa Jager

Oyuncular / Cast: Leonie Benesch, Leonard Stettnisch, Eva Löbau

Yapımcı / Producer: Ingo Fliess

Yapım Şirketi / Production Company: if…Productions

Dağıtımcı / Distributor: Bir Film

E-posta / E-mail: Kemal Ural kemal.ural@birfilm.com

2023 Berlin International Film Festival; Label Europa Sinemaları, C.I.C.A.E Ödülleri - Panorama/ 2023 Alman Film Ödülleri; En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Senaryo, En İyi Kurgu

2023 Berlin Uluslararası Film Festivali; Label Europa Cinemas, C.I.C.A.E Awards - Panorama/ 2023 German Film Awards; Outstanding Feature Film, Best Directon, Best Performance by an Actress in a Leading Role, Best Screenplay, Best Editing

Öğretmen Carla Nowak, öğrencilerinden birinin hırsızlık yaptığından şüphelenilmesi üzerine olaya müdahale etmeye karar verir. İdealleri ve okul sistemi arasında kalan Nowak'ın eylemlerinin sonuçları onu yıkmakla tehdit eder. İlker Çatak’ın 4. Uzun metraj filmi olan Öğretmenler Odası/ The Teacher’s Lounge, Almanyanın Oskar aday adayı olarak seçilmiştir.

Teacher Carla Nowak decides to intervene when one of her students is suspected of theft. Caught between her ideals and the school system, Nowak gets torn due to the consequences of her actions. İlker Çatak's 4th feature film, The Teacher's Lounge, was selected as Germany's Oscar nominee.

İlker Çatak

İlker Çatak 1984 yılında Berlin’de doğdu. Liseyi İstanbulda tamamladıktan sonra Almanya’ya Sinema ve Televizyon yönetmenliği okumak için geri döndü. 2012’de Hamburg’da yönetmenlik masterına başladı. Öğrenciyken çekmiş olduğu iki film Wo Wir Sind (2014) ve Sadakat (2015) Öğrenci Akademi Ödüllerinde adaylıklar kazandı, Sadakat filmi En İyi Yabancı Kısa Film ödülünü aldı.

İlker Çatak

İlker Çatak was born in Berlin in 1984. After completing high school in Istanbul, he returned to Germany to study Cinema and Television directing. In 2012 he began his master's degree in directing in Hamburg. Two of his student films Wo Wir Sind (2014) and Sadakat (2015) were nominated for Student Academy Awards, Sadakat winning the Best Foreign Short Film award.

Seçilmiş Filmografi / Selected Flimography:

2014 Sadakat

2014 Wo Wir Sind

2017 Once Upon a Time in Indian Country/ Es War Einmal Indianerland

2019 I Was, I Am, I Will Be/ Es Gilt Das Gesprochene Wort

2021 Rauberhande/ Stambul Garden

Festival - Öğretmenler Odası

Haftalık film programlarından, kampanyalardan haberdar olmak, özel gösterimlere davetiye kazanmak için Cinemail'e üye olun.